Nauka pływania metodą Total Immersion – Wrocław

immersion
Serdecznie zapraszamy na warsztaty pływania bezwysiłkowego metodą Total Immersion!
Jeśli męczy Cię pływanie, po każdym basenie musisz odpocząć, chociaż masz dobrą kondycję lub jesteś spięty i boisz się wody, ta oferta jest dla Ciebie!
Pływaniem bezwysiłkowym (Total Immersion) nazywamy umiejętność jak najekonomiczniejszego przemieszczania się w środowisku wodnym.

Jest to możliwe dzięki nauce elementarnej odpowiednich składników:

  • minimalne napięcie mięśniowe,
  • utrzymanie równowagi w wodzie,
  • precyzja powtarzalnych ruchów,
  • umiejętność rotowania ciałem względem osi kręgosłupa,
  • a przede wszystkim minimalne ograniczenie zużycia siły w pływaniu.

Pływając w pozycji na piersi, musimy dbać o gospodarkę tlenową. Rozluźnienie mięśni jest kluczowym elementem w pływaniu bezwysiłkowym. Napięcie mięśniowe powoduje niepotrzebną stratę energii, zmęczenie a tym samym utratę koordynacji. Odpowiednie ułożenie ciała zapewnia zminimalizowanie oporów w wodzie oraz wykorzystanie bardzo istotnej fazy wyleżenia. Precyzyjne ruchy połączone z balansem tułowia pozwalają na przemieszczanie najdłuższych odcinków, ograniczając w ten sposób zapasy sił. Opanowanie metody ma na celu opanowanie stylu pływackiego, pozwalającego na przepłynięcie długiego dystansu.

Do kogo kierowana jest nauka pływania Total Immersion?

Metoda skierowana jest przede wszystkim do osób dorosłych oraz seniorów. Nie znaczy to, że jest wolniejsza w porównaniu do tradycyjnego pływania. Popularne i dające oczekiwane rezultaty wykorzystanie metody bezwysiłkowego pływania jest u osób trenujących triathlon, z oferty korzystają również trenerzy pierwszej oraz drugiej klasy pływania przekazując ją swoim wychowankom.

Poniżej przedstawiamy film z rekordem na 1500m stylem dowolnym, gdzie można znaleźć wiele podobieństw do metody bezwysiłkowego pływania.