Nauka pływania Wrocław, Wałbrzych – dla dzieci

slide-1
Serdecznie zapraszamy na zajęcia nauki pływania oraz doskonalenia pływania dla dzieci .
Zajęcia są prowadzone dla najmłodszych w formie gier i zabaw, nie zapominając o głównym celu naszych spotkań- nauce pływania.

Grupy starsze wspierane są za pomocą pozytywnej motywacji oraz rywalizacji w wodzie.
Gwarantujemy wykwalifikowaną kadrę, skuteczną naukę, świetną atmosferę, dyplomy, upominki, zdjęcia spod wody i oczywiście dobrą zabawę. Zapraszamy na naukę pływania. Wrocław i Wałbrzych to miasta, w których prowadzimy zajęcia.
Dokumenty instruktorów dostępne są w zakładce kadra oraz po wcześniejszym powiadomieniu o chęci wglądu u organizatora.

Zajęcia:

 • indywidualne,
 • grupowe,
 • czas trwania: 60 minut
 • poniedziałek- piątek 16:00-21:00, sobota 8:00-21:00

https://olimp24.com/nauka-plywania-dla-dzieci-2-4lata/         

Grupy:

 • liczba uczestników: 4-6 uczestników przypadających na jednego instruktora
 • kategorie wiekowe oraz dopasowanie pod względem umiejętności:
  • grupa 3,5-4,5 lat (maluchy)
  • grupa 5-6 lat (średniaki)
  • grupa 7-8 lat (starszaki)
  • grupa 9-10 lat
  • grupa 11-12 lat
  • grupa powyżej 12 roku życia

Cena i Promocje

Cena za semestr uzależniona jest od dnia(liczby zajęć w semestrze) oraz basenu. Jest to liczba zajęć pomnożona przez kwotę jednostkową.
Przykładowo: Jeśli w semestrze mamy 16 zajęć a kwota jednostkowa wynosi 23 złote, całkowita kwota za semestr luty-czerwiec wynosi 368 złotych. W przypadku nieobecności dziecka umożliwiamy odrobienie zajęć. Przy zapisie w trakcie semestru do grupy zajęcia liczone są od dnia zapisu. Cena semestralna rozliczana może być we wcześniej ustalonych indywidualnie ratach.

Oferujemy też promocyjne ceny dla rodzeństwa! Szczegóły na stronie cennik i pod numerem telefonu 506 293 277

Kiedy i gdzie?

Zajęcia odbywają się codziennie na wszystkich oferowanych przez nas obiektach. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu dowiedzenia się, która grupa w jaki dzień jest najbardziej odpowiednia dla Państwa oraz w których grupach są jeszcze wolne miejsca. Wykaz bieżących grup znajdą Państwo w harmonogramie zajęć oraz grafiku zajęć.

Serdecznie zapraszamy!

Tylko u nas małe grupy, WIELKIE EFEKTY i duże dawki uśmiechu!

Poziomy pływania:

Poziomy opracowane wg autorskiego programu Szkoły pływania Olimp

POZIOM P1 – Dziecko jeszcze nie potrafi zanurzyć głowy pod wodę.
Na tych zajęciach oswajamy się z środowiskiem wodnym przez zabawę i uczymy się pływać na brzuszku i pleckach  przy użyciu sprzętu pływackiego (makaronów oraz deski do pływania), chować głowę oraz wypuszczać powietrze pod wodę. Podejmujemy pierwsze próby unoszenia się na wodzie bez sprzętu pływackiego. Dzieci uczą się prawidłowej pracy nóg do kraula i grzbietu oraz próbują nurkowania.  Instruktor jest cały czas z dziećmi w wodzie, co minimalizuje obawy i lęki przyszłego pływaka. Na tym etapie wykorzystujemy bardzo dużo kolorowych zabawek (pływające kaczuszki, piłeczki, puzzle, wodne zwierzątka, zatapiaki) oraz wiele gier i zabaw, co uatrakcyjnia zajęcia i pomaga zapomnieć o lęku przed środowiskiem wodnym. Ostatnie 5-10 minut zajęć każdej lekcji to skoki do wody  i wypoczynek w brodziku w ciepłej wodzie/jacuzzi.

POZIOM P2 – Dziecko potrafi zanurzyć głowę (przynajmniej od 3 do 5 sekund) pod wodę i wypuszczać powietrze. Podejmuje próby unoszenia się na wodzie oraz przepływa cały basen na plecach i brzuszku z pomocą sprzętu pływackiego (makaron, kółko, rękawki) pracując nogami do kraula.

Na tych zajęciach uczymy się pływać na pleckach i brzuszku bez sprzętu pływackiego. Dzieci uczą się dłuższego utrzymywania na wodzie (rozgwiazdy). Do pracy nóg dołączamy elementarną pracę rąk. Uczymy się pływać grzbietem oraz elementarnym kraulem (jeden cykl pracy rąk do kraula z obrotem na plecki).  Instruktor podczas zajęć przebywa z dziećmi w wodzie. Ostatnie 5-10 minut zajęć każdej lekcji to skoki do wody i wypoczynek w brodziku w ciepłej wodzie/jacuzzi.

POZIOM P3 – dziecko posiada umiejętności z poziomu P2, potrafi pływać elementarnym kraulem oraz elementarnym grzbietem. Przepływa cały basen (25metrów) bez użycia sprzętu pływackiego.

Na zajęciach uczymy się pływać całym stylem grzbietowym oraz kraulem. Wprowadzamy elementarną naukę rąk i nóg do stylu klasycznego (żabka) oraz stylu motylkowego (delfin). Uczymy się skoków na główkę, przepływania pod wodą na odległość.

Instruktor prowadzi zajęcia z brzegu basenu, chodząc wzdłuż toru, na którym pływają uczestnicy zajęć. Pozwala to na natychmiastową korektę ewentualnych błędów wykonywanych w ćwiczeniach. W tej grupie uczestnicy mogą przystąpić do egzaminu na kartę pływacką.  Ostatnie minuty zajęć to skoki na główkę, gry i zabawy, wyjście na zjeżdżalnię lub do jacuzzi.

POZIOM P4 – uczestnik posiada umiejętności z poziomu P3, potrafi pływać krytym kraulem oraz grzbietem,  posiada podstawy stylu klasycznego oraz motylkowego.
Na zajęciach poznaje pełne style pływackie (klasyczny, motylkowy) oraz doskonali wcześniej już znane (kraul, grzbiet). Uczymy się podstaw ratownictwa wodnego, nawrotów, długodystansowego pływania pod wodą, skoków startowych. Podczas lekcji budujemy wytrzymałość i siłę. Instruktor prowadzi zajęcia wzdłuż linii basenu, zadając oraz korygując na bieżąco ćwiczenia. W tej grupie uczestnicy mogą przystąpić do egzaminu na kartę pływacką. Ostatnie minuty zajęć to skoki na główkę, gry i zabawy, wyjście na zjeżdżalnię lub do jacuzzi.

POZIOM P5 – (grupa sportowa) uczestnicy pływają wszystkimi stylami pływackimi (motylkowy, grzbietowy, klasyczny, kraul), potrafią skakać na główkę oraz przepływają 15-25 metrów pod wodą.
Na zajęciach doskonalimy style pływackie, skoki startowe, koordynację ruchową. Podczas treningu budujemy wydolność tlenową oraz beztlenową, pływamy na poziomie pozwalającym zaliczyć egzamin na specjalną kartę pływacką oraz ratownika wodnego. Instruktor prowadzi zajęcia wzdłuż linii basenu, zadając oraz korygując na bieżąco ćwiczenia.  Ostatnie minuty to skoki startowe oraz, czasami rekreacja.

WAŻNE: Nie wszystkie poziomy są przewidziane na cały semestr. Jeśli dziecko w bardzo szybkim czasie przyswaja umiejętności zawarte na danym etapie nauki pływania, po uzgodnieniu z rodzicami jest przenoszone na wyższy poziom. Jeśli cała grupa lub jej większość opanuje umiejętności z danego poziomu, automatycznie instruktor rozpoczyna naukę nowych umiejętności pływackich z kolejnego etapu. Poziomy P0-P5 mają na celu ułatwić pracę pod względem zapisów nowych uczestników na semestr.

Zapisy do grup odbywają się według deklaracji rodzica co do poziomu umiejętności pływackich oraz wieku uczestnika zajęć.

Jeśli nie są Państwo w stanie sami wybrać odpowiedniego poziomu, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Umówimy się na wówczas na darmowy test sprawdzający umiejętności.