Pływanie korekcyjne jest najlepszą formą leczenie wad postawy, zwłaszcza u dzieci. Pozwala połączyć nieobciążające ćwiczenia z zabawą jaką daje pływanie. Głównymi zaletami ćwiczenia w wodzie są wyeliminowanie ciężaru masy ciała, wymuszenie dodatkowego ruchu mięśni oddechowych czy opóźnienie odczuwania zmęczenia.  Dzięki zastosowaniu pływania korekcyjnego możliwe jest całkowite wyleczenie wielu wad postawy, takich jak:

– Skoliozy,
– Plecy okrągłe,
– Plecy wklęsłe,
– Klatka piersiowa „kurza” i „lejkowata”,
– Tetraplegie i paraplegie,
– MPDZ, – Spastyczność kończyn,
– Płaskostopie,
– Zaburzenia osi kończyn dolnych (kolana szpotawe i koślawe)

Dla osób z powyższymi schorzeniami zalecamy pływanie korekcyjne. Wrocław i Wałbrzych to miejscowości, w których prowadzimy zajęcia.

Rehabilitacja w wodzie

Dzięki odciążeniu mięśni i stawów w wodzie, pływanie korekcyjne jest świetnym sposobem na rehabilitacje. Nasi instruktorzy i fizjoterapeuci pokażą jakie ćwiczenia są najlepsze na zrehabilitowanie danej części ciała. Pływanie rehabilitacyjne jest w szczególności wskazane dla osób po urazach złamania, skręcenia, zwichnięcia dotkniętych bólami stawów i kręgosłupa.

Prowadzimy również zajęcia ruchowe- indywidualne z osobami z różnymi schorzeniami:

-z osobami z zespołem Downa,

-dzieci z autyzmem,

-dzieci z zespołem Aspergera,

oraz innymi chorobami.

Pływanie rehabilitacyjne – atrakcyjny sposób na korekcję wad kręgosłupa

Chcąc pozbyć się uciążliwych dolegliwości bólowych oraz zniwelować wady postawy, warto dołączyć do grupy naszych kursantów, biorących udział w zajęciach z pływania korekcyjnego – Wrocław to teren naszego działania, zapraszamy więc wszystkich chętnych mieszkańców tego miasta, jak i okolicznych miejscowości. Rehabilitacja uwzględniająca pływanie zapewnia przyjemną formę powrotu do sprawności, dlatego zachęcamy do skorzystania z oferty naszej wrocławskiej szkoły pływackiej. Oferujemy pływanie rehabilitacyjne na najwyższym poziomie.

Specjalnie zaprojektowane zajęcia z pływania korekcyjnego

Rehabilitacja w formie pływania to interesująca oferta naszej szkoły pływackiej – proponujemy zróżnicowane i zoptymalizowane do indywidualnych potrzeb zajęcia, w trakcie których wykwalifikowani instruktorzy demonstrują zestawy ćwiczeń, mających działanie usprawniające oraz korekcyjne wobec ewentualnych wad postawy. Skuteczność udziału w zajęciach jest gwarantowana, podobnie jak dobra zabawa oraz satysfakcja ze stopniowego powrotu do kondycji fizycznej. Jeśli pragniesz zniwelować dolegliwości bólowe, wady postawy oraz efekty schorzeń kręgosłupa – zgłoś się do nas i weź udział w zajęciach, jakimi jest pływanie rehabilitacyjne we Wrocławiu.

Dodaj komentarz