Kilka słów o założycielu szkoły: Rafał Klimek

– Osiągnięcia dotychczasowe w dziedzinie pływania: Instruktor Pływania, Trener Pływania, Trener pływania metodą Total Immersion – bezwysiłkowe pływanie, Ratownik Wodny, Instruktor Ratownictwa Wodnego, Instruktor i Wykładowca na kursach na instruktora pływania,

– Założyciel Szkoły pływania Olimp i Szkoły trenerów pływania „Dolnośląskie Centrum Kształcenia Kadr Sportowych” – dla osób które chcą zostać instruktorem pływania,

– Twórca autorskiej metodyki nauki pływania „abc pływania”, zebranej w jeden spójny i prosty system, która jest wypracowana i sprawdzona od 2012 roku. Metodyka ma na celu najszybsze i najbardziej wydajne pływanie.

– Każdy styl pływania rozbijam na drobne elementy i uczę krok po kroku. Ćwiczenia są tak przemyślane i dopasowane do stopnia zaawansowania uczestników, że każdy szybko i bez większych problemów zrobi postępy już w trakcie pierwszych zajęć

– Wysoka skuteczność -w 95% sytuacjach osoba niepotrafiąca pływać samodzielnie potrafi przepłynąć basen po pierwszych zajęciach (dotyczy młodzieży oraz osób dorosłych).

Szkoła pływania Olimp powstała w 2012 roku we Wrocławiu i w Wałbrzychu. Jej założycielem jest Rafał Klimek, który od najmłodszych lat jest pasjonatem  Najpierw zdobywał doświadczenie jako ratownik wodny, następnie pracował jako instruktor we wrocławskich szkołach pływania, ale najważniejszym jego celem było opracowanie metodyki nauczania pływania, której nie było jeszcze „na rynku”.  Dotychczas była znana tylko jedna usystematyzowana metoda nauki pływania tj. „Total Immersion”, która jest skierowana do osób dorosłych i pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. W szkołach pływania obserwowanych na rynku nie istniała sprecyzowana metodyka, czyli zbiór ćwiczeń dla dzieci i młodzieży i stąd każdy instruktor nauczał swoim sposobem i używał przypadkowych ćwiczeń.
Szkoła pływania Olimp dąży do perfekcji i osiąga 100% skuteczności w nauce pływania kursantów w krótkim czasie. Stworzony zbiór ćwiczeń dostosowany jest do potrzeb pływaka na każdym poziomie i w każdym wieku. Metodyka zajęć składa się z kilku ćwiczeń do każdego stylu, osobno na każdym szczeblu zaawansowania, które dodaje się systematycznie mając na uwadze postępy kursanta. Dzięki elementarnemu podejściu do techniki i skupieniu na rozluźnieniu ciała w wodzie, efekty przychodzą już na pierwszych zajęciach. Szkoła obecnie współpracuje z pięcioma basenami we Wrocławiu (mieście zamieszkania Rafała) oraz dwoma w Wałbrzychu (mieście rodzinnym Rafała), gdzie wraz z instruktorami i trenerami przekazuje swoją wiedzę kursantom.

Oferta Szkoły Pływania OLIMP

-Oswajanie z wodą oraz nauka pływania dla dzieci w wieku 2-4 lata- zajęcia „Rodzic i ja”
-Nauka pływania dla dzieci w wieku 4-6 lat
-nauka pływania i doskonalenie pływania dla dzieci w wieku 7-9 lat
-nauka pływania i trening pływacki dla dzieci wieku 10-12 lat
-nauka, doskonalenie i trening pływacki, kurs przygotowawczy do ratownictwa wodnego dla młodzieży 13-17 lat
-nauka pływania bezwysiłkowego metodą Total Immersion,
-nauka i doskonalenie pływania dla dorosłych,
-pływanie w triathlonie,
-trening sportowy,

– zajęcia po angielsku

– obozy, kolonie i zimowiska pływackie

Nauka, doskonalenie i trening pływania

W zajęciach nauki od podstaw celem zajęć jest oswojenie z wodą, nauka nurkowania, umiejętność swobodnego utrzymania się na wodzie w pozycji na piersi oraz nauka elementarnego pływania grzbietem i kraulem.

Zajęcia doskonalące mają na celu nauczyć pełnego stylu grzbietowego oraz pływania kraulem, skoku na główkę oraz elementarnych umiejętności ze stylu klasycznego i motylkowego.

Na zajęciach zaawansowanych doszkalamy 4 style pływackie: delfin, grzbiet, żaba, kraul, uczymy się nawrotów, skoków startowych oraz podstaw ratownictwa wodnego.

Zapraszamy!