O nas

Szkoła pływania Olimp powstała w 2011 roku we Wrocławiu, założycielem jest Rafał Klimek. Najpierw zdobywał doświadczenie jako ratownik wodny, następnie pracował jako instruktor we wrocławskich szkołach pływania, ale najważniejszym jego celem było opracowanie zasad nauczania pływania, której nie było „na rynku”.  Dotychczas była znana tylko jedna metoda nauki pływania „Total Immersion”, która jest skierowana do osób dorosłych i pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. W szkołach pływania obserwowanych na rynku nie istniała sprecyzowana metodyka, czyli zbiór ćwiczeń dla dzieci, młodzieży i stąd każdy instruktor nauczał swoim sposobem.
Szkoła pływania Olimp dąży do perfekcji i 100% skuteczności w nauce oraz czasie nauki pływania kursantów. Założyciel stworzył zbiór ćwiczeń dostosowanych do potrzeb pływaka na każdym poziomie i w każdym wieku. Metodyka zajęć, połączona z psychologią zajęć tworzą mikrocykle, które w zbiorze semestralnym dają makrocykl.  Szkoła obecnie współpracuje z pięcioma basenami we Wrocławiu (mieście zamieszkiwanym przez założyciela) oraz Wałbrzychu (mieście rodzinnym Rafała), gdzie przekazuje swoją wiedzę kursantom.

Kilka słów o założycielu szkoły: Rafał Klimek

Ratownikiem wodnym zostałem w wieku 14 lat. Mam za sobą 14 lat doświadczenia.

– Osiągnięcia dotychczasowe w dziedzinie pływania: Instruktor Pływania, Trener Pływania, Trener pływania metodą Total Immersion – bezwysiłkowe pływanie, Ratownik Wodny, Instruktor Ratownictwa Wodnego, Instruktor i Wykładowca na kursach na instruktora pływania,

– Założyciel Szkoły pływania Olimp i Szkoły trenerów pływania „Dolnośląskie Centrum Kształcenia Kadr Sportowych” – dla osób które chcą zostać instruktorem pływania,

– Twórca autorskiej metodyki nauki pływania „abc pływania”, zebranej w jeden spójny i prosty system, która jest wypracowana i sprawdzona od 2012 roku. Metodyka ma na celu najszybsze i najbardziej wydajne pływanie.

– Każdy styl pływania rozbijam na drobne elementy i uczę krok po kroku. Ćwiczenia są tak przemyślane i dopasowane do uczestników, że każdy szybko i bez problemów sobie poradzi.

– Wysoka skuteczność -w 95% sytuacjach osoba niepotrafiąca pływać samodzielnie potrafi przepłynąć basen po pierwszych zajęciach (dotyczy młodzieży oraz osób dorosłych), dzieci uczą się w sposób elementarny co gwarantuje sukces.

Oferta szkoły pływania Olimp to:

-Oswojanie z wodą oraz nauka pływania dla dzieci w wieku 2-4 lata,
-Nauka pływania dla dzieci w wieku 4-6 lat
-nauka pływania i doskonalenie pływania dla dzieci w wieku 7-9 lat
-nauka pływania i trening pływacki z elementami ratownictwa wodnego dla dzieci wieku 10-12 lat
-nauka, trening pływacki, kurs przygotowawczy do ratownictwa wodnego dla młodzieży 13-17 lat
-nauka pływania bezwysiłkowego metodą Total Immersion,
-nauka/doskonalenie pływania dla dorosłych,
-nauka pływania dla seniorów,
-pływanie w triathlonie,
-trening sportowy,

W zajęciach nauki od podstaw celem zajęć jest oswojenie z wodą, nauka nurkowania, umiejętność swobodnego utrzymania się na wodzie w pozycji na piersi oraz nauka elementarnego pływania grzbietem i kraulem.
Zajęcia doskonalące mają na celu nauczyć pełnego stylu grzbietowego oraz pływania kraulem, skoku na główkę oraz elementarnych umiejętności ze stylu klasycznego i motylkowego.
Na zajęciach zaawansowanych doszkolamy  4 podstawowe style pływackie: delfin, grzbiet, żaba, kraul, uczymy się nawrotów, skoków startowych oraz ratownictwa wodnego.

Zapraszamy!