Drodzy Państwo,

Mamy nadzieję, że u Państwa wszystko w porządku i cieszycie się dobrym zdrowiem.

W związku z pandemią zajęcia zostały wstrzymane. Mocno wierzyliśmy w szybki powrót do wspólnych treningów pływackich. Czas obostrzeń wydłużał się z tygodnia na tydzień i optymistycznie zakładane przez nas 2-3 tygodnie przerwy wydłużały się w nieskończoność.

Serdecznie dziękujemy za cierpliwość oraz wsparcie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, jednocześnie przepraszając za długi czas oczekiwania na ostateczną informację o wznowieniu kursów. Sytuacja nadal jest dynamiczna i nawet teraz ciężko było nam podjąć decyzję o dacie powrotu na zajęcia.

Według zarządzeń Rządu baseny mogą być czynne już od 6.06.2020 r. Niestety obostrzenia dotyczące funkcjonowania pływalni, nakładane na zarządców basenów, są ciężkie do zrealizowania i niestety często nierentowne. Skutkiem tego większość pływalni, na których prowadziliśmy zajęcia, pozostaje nadal zamknięta. Jesteśmy w stałym kontakcie z osobami decyzyjnymi na pływalniach i w większości przypadków decyzja jest o uruchomieniu basenów we wrześniu lub w okresie wakacji (na razie bez przewidywanej daty).

Nadal śledzimy sytuację i chcemy powrócić jak najszybciej na basen, lecz zdajemy sobie sprawę z Państwa różnych poglądów odnośnie zajęć w czasie pandemii oraz Państwa planów wakacyjnych.

Podjęliśmy trudną decyzję, że grupowe zajęcia z pływania nie odbędą się w tym roku szkolnym oraz w wakacje. Do zajęć grupowych powrócimy we wrześniu.

Regulamin zakłada możliwość odrobienia zajęć w innym terminie lub w innym obiekcie:
 Pkt II. 13. „W przypadku niezrealizowania Zajęć z przyczyn nieleżących po stronie Organizatora (w szczególności spowodowanych awarią, zamknięciem obiektu sportowego itd.), Organizator zobowiązuje się do zapewnienia możliwości udziału w Zajęciach w innym terminie, i/lub w innym obiekcie i/lub w innej grupie. O powyższych zmianach Organizator zobowiązuje się poinformować Uczestnika/Opiekuna niezwłocznie poprzez udostępnienie informacji na stronie internetowej Organizatora oraz poprzez wysłanie wiadomości e-mail lub przesłanie wiadomości SMS.” (https://olimp24.com/regulamin/)


Nie chcemy również narzucać z góry terminów odrabiania zajęć, bo sytuacja jest nadzwyczajna.

W tej nowej sytuacji dla wszystkich, rozsądnym i uczciwym będzie jeśli każdy z Państwa sam wybierze odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

Oto nasze propozycje:

-Przeniesienie niewykorzystanej liczby zajęć na kolejny kurs w roku szkolnym od września- w przypadku chęci uczęszczania na nasze wspólne treningi w kolejnym sezonie, gwarantujemy pierwszeństwo wyboru terminu, niezmienność ceny oraz świetną kadrę,

-Odrobienie zajęć w przyszłym roku szkolnym- w przypadku chęci uczestnictwa tylko w konkretnej, niewykorzystanej liczbie zajęć, utworzymy specjalne tymczasowe grupy na czas odrobienia,

-Warsztaty pływackie w kolejnym semestrze czy też zajęcia indywidualne/ dwójkowe/ trójkowe z wideoanalizą (dot. Uczestników dorosłych oraz młodzieży) np. warsztaty Total Immersion ( pływanie bezwysiłkowe), kraul sprinterski, warsztaty delfina, podstawy 4 styli z ich doskonaleniem, elementy ratownictwa wodnego, warsztat startów i nawrotów, pływanie długodystansowe i nawigacja,

Biorąc pod uwagę wspomniane już Państwa różne podejścia do powrotu na pływalnie, a także niezdecydowanie co do wyboru jakiejś możliwości, proponujemy:

-Voucher na okaziciela z terminem ważności 24 miesiące: uprawniający do wykorzystania wskazanej liczby zajęć lub kwoty zajęć na prowadzone przez nas usługi tj. np.: Zajęcia grupowe, zajęcia indywidualne,  voucher prezentowy,  lub jako np. część kwoty na nasze obozy wakacyjne (dotyczy również tegorocznych wakacji)

Prosimy o podjęcie decyzji do 10.08.2020 r.

Do osób zarejestrowanych w systemie ACTIVE NOW, zwracamy się z prośba o zaznaczenie swojego wyboru w panelu klienta w przygotowanej ankiecie „Propozycje- zajęcia” po kliknięciu w ołówek przy tym polu.

Osoby niekorzystające z systemu Active Now prosimy o wypełnienie formularza na dole strony.

Jeśli znajdujecie się Państwo w trudnej sytuacji, żadna z propozycji nie odpowiada lub też macie pytania, prosimy o kontakt indywidualny pod adresem mailowym: olimp.zajecia@gmail.com

Z częścią kursantów będziemy widzieli się jeszcze na wakacyjnych obozach i na indywidualnych zajęciach basenowych, lecz nie ze wszystkimi.

Nie zdążyliśmy przybić piątki, zorganizować zawodów, przekazać dyplomów, ani życzyć udanych wakacji, dlatego wszystkim życzymy wszystkiego dobrego, dużo zdrowia, udanych i bezpiecznych wakacji! ; )

Wszystkiego dobrego! Do szybkiego zobaczenia!

Klaudia Klimek,

Rafał Klimek

Szkoła pływania Olimp

Obozy i kolonie nad morzem 2020