Nauka pływania dla dzieci i dorosłych – zapisy na semestr 2018/2019

DSC_0446

Serdecznie zapraszamy na nowy semestr 2018/2019

TERMINY ROZPOCZĘCIA NOWYCH KURSÓW:

17.09.2018 – basen AQUA ZDRÓJ WAŁBRZYCH (Biały Kamień)
01.10.2018- basen przy Hotelu Gem WROCŁAW (Zacisze)
17.09.2018- basen przy ZS nr 4 WAŁBRZYCH (Piaskowa-Góra)
17.09.2018- basen Uniwersytetu Przyrodniczego WROCŁAW (Biskupin)
17.09.2018- basen przy ul. Brucknera/Toruńska WROCŁAW (Psie Pole)

Zapisy pod numerem telefonu: 506-293-277
Zajęcia grupowe w bieżącym semestrze odbywać się będą od poniedziałku do soboty. Godziny zajęć grupowych 16:00-21:00
Dokładny grafik zajęć dostępny tutaj:
grafik zajęć Wałbrzych (nauka pływania w Aqua Zdrój),
grafik zajęć Wrocław.

Wybierz interesującą Cię kategorię wiekową i zapoznaj się z zasadami uczestnictwa:

http://olimp24.com/nauka-plywania-dla-dzieci-2-4lata/

 

Trwają zapisy do nowych grup, nasza szkoła pływania zaprasza na zajęcia na basenach (Aqua Zdrój w Wałbrzychu oraz basenach we Wrocławiu):

-dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
-dzieci w wieku szkolnym
-młodzież szkolną oraz licealną
-dorosłych (zapisy do grup po kontakcie telefonicznym)
-mastersów oraz seniorów

Prowadzimy zajęcia od 2-73 roku życia, grupy przedszkolne, szkolne, młodzież oraz dorosłych. Kontynuujemy również naukę szkolnych projektów “Umiem pływać” oraz “Powszechnej nauki pływania” prowadzonych w ramach szkolnych zajęć na pływalni.

Gwarantujemy:

100% zadowolonych kursantów, 200% uśmiechu podczas zajęć, 300% skuteczności 400% bezpieczeństwa!

 

zajęcia indywidualne, dwójkowe i trójkowe- termin dopasowywany indywidualnie

 

Zapisy: 506293277
Nauka pływania od podstaw i doskonalenie pływania dla dorosłych metodą Total Immersion
poniedziałki, wtorki, środy, czwartki godziny: 20:00 i 21:00 -Wrocław pływalnia UP ul. Chełmońskiego 43
Nauka pływania od podstaw i doskonalenie pływania dla dorosłych metodą Total Immersion
wtorki, piątki godziny: 20:00 i 21:00 oraz soboty 8:00 -Wałbrzych pływalnia AQUA-ZDRÓJ

 

Dobieramy grupy na podstawie kategorii wiekowej oraz umiejętności pływackich.

 

 

Poziomy opracowane wg autorskiego programu Szkoły pływania Olimp

 

POZIOM P1 – Dziecko jeszcze nie potrafi zanurzyć głowy pod wodę.

Na tych zajęciach oswajamy się z środowiskiem wodnym przez zabawę i uczymy się pływać na brzuszku i pleckach przy użyciu sprzętu pływackiego (makaronów oraz deski do pływania), chować głowę oraz wypuszczać powietrze pod wodę. Podejmujemy pierwsze próby unoszenia się na wodzie bez sprzętu pływackiego. Dzieci uczą się prawidłowej pracy nóg do kraula i grzbietu oraz próbują nurkowania. Instruktor jest cały czas z dziećmi w wodzie, co minimalizuje obawy i lęki przyszłego pływaka. Na tym etapie wykorzystujemy bardzo dużo kolorowych zabawek (pływające kaczuszki, piłeczki, puzzle, wodne zwierzątka, zatapiaki) oraz wiele gier i zabaw, co uatrakcyjnia zajęcia i pomaga zapomnieć o lęku przed środowiskiem wodnym. Ostatnie 5-10 minut zajęć każdej lekcji to skoki do wody i wypoczynek w brodziku w ciepłej wodzie/jacuzzi.

 

POZIOM P2 – Dziecko potrafi zanurzyć głowę (przynajmniej od 3 do 5 sekund) pod wodę i wypuszczać powietrze. Podejmuje próby unoszenia się na wodzie oraz przepływa cały basen na plecach i brzuszku z pomocą sprzętu pływackiego (makaron, kółko, rękawki) pracując nogami do kraula.

Na tych zajęciach uczymy się pływać na pleckach i brzuszku bez sprzętu pływackiego. Dzieci uczą się dłuższego utrzymywania na wodzie (rozgwiazdy). Do pracy nóg dołączamy elementarną pracę rąk. Uczymy się pływać grzbietem oraz elementarnym kraulem (jeden cykl pracy rąk do kraula z obrotem na plecki). Instruktor podczas zajęć przebywa z dziećmi w wodzie. Ostatnie 5-10 minut zajęć każdej lekcji to skoki do wody i wypoczynek w brodziku w ciepłej wodzie/jacuzzi.

 

POZIOM P3 – dziecko posiada umiejętności z poziomu P2, potrafi pływać elementarnym kraulem oraz elementarnym grzbietem. Przepływa cały basen (25metrów) bez użycia sprzętu pływackiego.

Na zajęciach uczymy się pływać całym stylem grzbietowym oraz kraulem. Wprowadzamy elementarną naukę rąk i nóg do stylu klasycznego (żabka) oraz stylu motylkowego (delfin). Uczymy się skoków na główkę, przepływania pod wodą na odległość.

Instruktor prowadzi zajęcia z brzegu basenu, chodząc wzdłuż toru, na którym pływają uczestnicy zajęć. Pozwala to na natychmiastową korektę ewentualnych błędów wykonywanych w ćwiczeniach. W tej grupie uczestnicy mogą przystąpić do egzaminu na kartę pływacką. Ostatnie minuty zajęć to skoki na główkę, gry i zabawy, wyjście na zjeżdżalnię lub do jacuzzi.

 

 

POZIOM P4 – uczestnik posiada umiejętności z poziomu P3, potrafi pływać krytym kraulem oraz grzbietem, posiada podstawy stylu klasycznego oraz motylkowego.

Na zajęciach poznaje pełne style pływackie (klasyczny, motylkowy) oraz doskonali wcześniej już znane (kraul, grzbiet). Uczymy się podstaw ratownictwa wodnego, nawrotów, długodystansowego pływania pod wodą, skoków startowych. Podczas lekcji budujemy wytrzymałość i siłę. Instruktor prowadzi zajęcia wzdłuż linii basenu, zadając oraz korygując na bieżąco ćwiczenia. W tej grupie uczestnicy mogą przystąpić do egzaminu na kartę pływacką. Ostatnie minuty zajęć to skoki na główkę, gry i zabawy, wyjście na zjeżdżalnię lub do jacuzzi.

 

 

POZIOM P5 – (grupa sportowa) uczestnicy pływają wszystkimi stylami pływackimi (motylkowy, grzbietowy, klasyczny, kraul), potrafią skakać na główkę oraz przepływają 15-25 metrów pod wodą.
Na zajęciach doskonalimy style pływackie, skoki startowe, koordynację ruchową. Podczas treningu budujemy wydolność tlenową oraz beztlenową, pływamy na poziomie pozwalającym zaliczyć egzamin na specjalną kartę pływacką oraz ratownika wodnego. Instruktor prowadzi zajęcia wzdłuż linii basenu, zadając oraz korygując na bieżąco ćwiczenia. Ostatnie minuty to skoki startowe oraz, czasami rekreacja.

 

WAŻNE: Nie wszystkie poziomy są przewidziane na cały semestr. Jeśli dziecko w bardzo szybkim czasie przyswaja umiejętności zawarte na danym etapie nauki pływania, po uzgodnieniu z rodzicami jest przenoszone na wyższy poziom. Jeśli cała grupa lub jej większość opanuje umiejętności z danego poziomu, automatycznie instruktor rozpoczyna naukę nowych umiejętności pływackich z kolejnego etapu. Poziomy P0-P5 mają na celu ułatwić pracę pod względem zapisów nowych uczestników na semestr.

Zapisy do grup w naszej szkole pływania odbywają się według deklaracji rodzica co do poziomu umiejętności pływackich oraz wieku uczestnika zajęć.

Jeśli nie są Państwo w stanie sami wybrać odpowiedniego poziomu, zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Umówimy się na wówczas na darmowy test sprawdzający umiejętności.
Zajęcia indywidualne odbywają się o wybranej dacie i godzinie po uprzednim ustaleniu z instruktorem.

Czas jednostkowy zajęć: 60 minut,
Liczba uczestników w grupie: 5-7

Gwarantujemy wykwalifikowaną kadrę, skuteczną naukę pływania, świetną atmosferę, dyplomy, upominki, zdjęcia spod wody i oczywiście dobrą zabawę.

Więcej informacji znajdą państwo tutaj oraz pod numerem telefonu 506-293-277

 

 

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły!


 


Wybierz Basen

Interesują mnie zajęcia grupowe
Interesują mnie zajęcia indywidualne
Interesują mnie zajęcia grupowe lub indywidualne